0Košík je prázdny

Kamerový systém

KAMEROVÝ SYSTÉM

 

KAMEROVÝ SYSTÉM

 

Kamerové systémy sú čoraz častejším doplnkom nášho života. V domácom prostredí slúžia na monitorovanie diania v dome a jeho okolí, pri firemnom využití pre trvalý dozor napr. na parkovisku, v garážach, recepcii, vstupnej hale, vo výrobe a v skladoch.

 

Komplexné riešenia kamerových systémov pre obce a mestá

 

 

V obciach a mestách často dochádza k ničeniu verejného majetku (vandalizmu), znehodnocovaniu verejného priestranstva, historických budov, pamiatok, novo vybudovaných stavieb, do ktorých boli vložené značné finančné prostriedky z obecnej kasy. Vďaka kamerovému systému je možné spoločný majetok efektívne chrániť a predchádzať pouličnému vandalizmu.

 

Problematike majetkovej kriminality a vandalizmu sa začalo podrobne venovať aj Ministerstvo vnútra, ktoré navrhlo opatrenia v oblasti prevencie kriminality. V roku 2012 bolo obciam, mestským častiam a neziskovým organizáciám, ktoré sa uchádzali o dotácie podľa zákona č. 583/2008 Z.z. o prevencii kriminality a inej protispoločenskej činnosti,  poskytnutých celkovo 1,33 milióna Eur. Projekty sa zameriavajú na ochranu verejného poriadku, bezpečnosti, zdravia, života a majetku.

 

Je v obecnom záujme zvyšovať kvalitu života občanov, predchádzať kriminalite, výtržníctvu a napomáhať odhaľovaniu protispoločenskej činnosti. Namiesto investovania finančných a materiálnych prostriedkov do opráv investujte do prevencie.

 

Bezpečnostné kamerové systémy v obciach:

  • do veľkej miery zamedzujú ničeniu obecného majetku
  • zvyšujú pocit bezpečia a komfort bývania občanov
  • znižujú rozsah a závažnosť trestnej činnosti

 

 

 

Kamerové systémy tvoria kamery rôznych typov a DVR záznamníky (digitálne videorekordéry).

 

Kamery, používané v kamerových systémoch môžu byť analógové alebo IP kamery.

 

Veľkou výhodou analógových kamier je ich vysoká citlivosť na svetlo. Špičková analógová kamera

Samsung SCO-2080RP s neuveriteľným nočným videním je najpoužívanejšia kamera pre vonkajšie použitie.


IP kamery zas poskytujú veľmi vysoké rozlíšenie obrazu.
Kvalitná 3Mpix IP kamera Mobotix M12 s dvomi samostatnými obrazovými senzormi pre dennú a nočnú prevádzku je unikátna svojou nízkou spotrebou len 3W.

 

DVR záznamníky sú jednoúčelové záznamové zariadenia pre analógové/IP kamery. DVR záznamník W-0801H najnovšej série Pro umožňuje prehrávanie a nahrávanie v najvyššom rozlíšení.

 

DVR záznamník W-0804 s výborne prepracovaným softvérom na monitorovanie a jednoduchou obsluhou je obzvlášť vhodný pre menšie a stredné kamerové systémy.