0Košík je prázdny

Analógové kamery

Analógové kamerové systémy

 

 

Analógové kamerové systémy sú zatiaľ najviac používaným typom kamerových systémov. Hlavným dôvodom je samozrejme cena a taktiež dostačujúca kvalita obrazu pre niektoré základné aplikácie. Ďalšou veľkou výhodou je veľmi nízka poruchovosť a jednoduchosť celého systému.

 

Analógový systém, sa skladá z kamery, ktorá je spojená so záznamovým zariadením pomocou koaxiálneho kábla. Záznamové zariadenie sa označuje skratkou DVR. Toto zariadenie je možné pripojiť do siete LAN a pomocou programu či webového prehliadača k nemu vzdialene pristupovať. Teraz si v skratke preberieme jednotlivé komponenty:

 

 

Analógové kamery

 

 

Analógové kamery používajú pre prenos podobnú technológiu, ako sa používa pri prenose televízneho obrazu. Vďaka tejto technológií sú niektoré funkcie a kvalitatívne prvky obmedzené. Analógové systémy majú väčšinou rozlíšenie do 0,4 MPix a používajú snímacie prvky typu CCD. Väčšinou sa, ale udáva informácia v tzv. TV riadkoch. Dnes sa vyrábajú kamery od 420 do 700 riadkov. Dôležitou informáciou je, či kamera toto riadkovanie dosahuje v čiernobielom režime alebo farebnom. Analógové kamery majú väčšiu citlivosť než IP kamery.

 

 

Kabeláž a napájanie kamier

 

 

Ako už bolo napísané signál z kamery do záznamového zariadenia ide po koaxiálnom kábli. Používa sa 75Ohmový typ. Napájanie kamier je riešené zvlášť, pomocou dvojlinky. Každá kamera môže mať svoj zdroj, alebo sa používa riešenie pomocou jedného zdroja pre všetky kamery. Pre toto riešenie je vhodné použiť kabeláž, ktorá obsahuje v jednom zväzku koaxiálny kábel, ako aj napájaciu linku.