0Košík je prázdny

IP kamery

IP kamery

 

  • dynamický vývoj a nové vlastnosti
  • ostrý obraz s vyšším rozlíšením
  • jednoduchšie a lacnejšie inštalácie (prenos dát i napájanie kamery iba po jednom kábli)
  • priamy vzdialený prístup
  • vnútorné inteligencie kamery (napr. upozornenie na pohyb v obraze)
  • vyššie zabezpečenie systému
  • otvorenosť (systém možno rozširovať o rôzne senzory a externé zariadenia)
  • obojsmerný prenos zvuku
     

VONKAJŠIE ALEBO VNÚTORNÉ PREVEDENIE.


 

Vonkajšie kamery treba chrániť pred vplyvmi prostredia, ako je vlhkosť a prach. Vo väčšine prípadov sú v dnešnej dobe ideálne IP kamery priamo určené do vonkajšieho prostredia, teda rovno osadené vo vhodnom kryte. Výhodou tohto prevedenia sú menšie rozmery a možnosť pripojenia len jedným káblom. Odborne sa odolnosť krytov proti prostrediu označuje stupeň krytia IP u vonkajších kamier požadujte krytia IP66, 67 alebo IP68.
Ak očakávate, že by sa kameru mohol niekto pokúsiť poškodiť alebo odcudziť, odporúčame klásť dôraz na tzv. antivandal úpravu krytu. Využitie odolnejších materiálov garantuje odolnosť kamery proti zničeniu. Tento parameter sa označuje krytie IK, väčšina produktov poskytuje ochranu IK10.
Proti manipulácii s kamerou môžu pomôcť tiež pokročilé softvérové ​​nástroje, ako je napr. detekcia sabotáže (tampering Detection) alebo detekcia pohybu (Motion Detection).

 

MONITOROVANIE V NOCI

 

Ak si želáme, aby kamera kvalitne snímala aj v noci za zlého okolitého osvetlenia, musíme voliť IP kameru s nočným režimom. To znamená, že je vybavená zabudovaným IR prisvietením a dokáže si sledovanú scénu sama prisvietiť, a to dokonca svetlom, ktoré ľudia nevidia. V nočnom režime sa potom kamera automaticky prepne do čiernobieleho zobrazenia a rozsvieti IR prísvit.

 

UMIESTNENIE A MONTÁŽ KAMERY

 

V dnešnej praxi môžete voliť z nepreberného množstva možných inštalácií kamier - na stenu, pod strop, do podhľadu v strope a mnoho ďalších. Najprv si teda rozmyslieť, kde kameru umiestnite vzhľadom na sledovanú scénu a jednoduchosť privedenia kabeláže.