0Košík je prázdny

Ozvučenie kostolov - systém RDUCH

OZVUČENIE KOSTOLOV A DOMOV SMÚTKU

 

OZVUČENIE KOSTOLOV A DOMOV SMÚTKU

 

Každý kostol či dom smútku je svojim spôsobom špecifický, každý priestor si vyžaduje iný typ reproduktora, a aby sa dosiahol optimálny výsledok, musí byť správne aj jeho umiestnenie a hlasitosť.

Pre ozvučenie hlavného priestoru kostola alebo domu smútku je napríklad potrebné použiť dvojpásmové stĺpové reproduktory, ktoré poskytujú kryštálovo čistý zvuk a vynikajúcu zrozumiteľnosť hovoreného slova. Reprostĺpy CS-26, reprostĺpy CS-24, či reprostĺpy ETS 230TW sú určené špeciálne pre ozvučovanie kostolov a domov smútku.

V dnešnej dobe je v kostoloch a domoch smútku bežným štandardom súprava mikrofónov, ktoré pokrývajú všetky sakrálne priestory. Obyčajne sa používajú vysoko citlivé kondenzátorové mikrofóny. Špeciálny mikrofón GM 4 pre kostoly na 63 cm husom krku či špeciálna mikrofónová súprava pre kantorov HSE 150 Kantor sú určené pre hovorené slovo, sólový i zborový spev pre kňaza, lektorov, organistov aj spevokol.

Ďalším riešením je použitie bezdrôtového mikrofónu do ruky TXS-611set alebo klopového bezdrôtového mikrofónu TXS-631set.

 

Podľa potreby sa navrhujú aj vhodné stojany na mikrofóny, napríklad masívny kovový stojan pre XLR mikrofóny ES 2.

 

Pre kostoly a domy smútku sú určené moderné ústredne s MP3 prehrávačom, FM tunerom s diaľkovým ovládačom ako sú moderná 120W ústredňa ST2120BC či 180W rozhlasová ústredňa ST2180BC.

 

Vhodnou alternatívou sú kvalitné zosilňovače s mixom. 60W monozosilňovač BW160B s mixom, či 120W zosilňovač s mixom BW1120B, vysokokvalitný zosilňovač PA1204 sú vhodné pre kostoly a domy smútku hlavne pre možnosť úpravy citlivosti aj hlasitosti a tým veľmi presnému nastaveniu každého mikrofónu. Veľkou výhodou zosilňovača je aj fantómové napájanie.

 

Ďalším riešením pre domy smútku je rečnícky pult AMC73 so zabudovaným ozvučovacím systémom , má v sebe zabudovaný zosilňovač, 4 reproduktory, 1 mikrofón s husím krkom a lampičku na husom krku. Okrem toho obsahuje 2 bezdrôtové mikrofóny s dosahom 30 m. Tento ozvučovací systém je vhodný pre domy smútku, konferenčné miestnosti, obradné miestnosti.

 

ELEKTRONICKÉ ZVONY

 

Úlohou zvonov bolo a je zvolávať ľudí do kostola na svätú omšu alebo upozorňovať na veľké miestne udalosti (požiar, smrť človeka, iné nebezpečenstvo).

Moderné elektronické zvony Konštantín 5 vďaka digitálnej technike a špeciálnym reproduktorom takmer dokonale napodobňujú zvuk

klasických zvonov a :

  • umožňujú zvoniť každým zvonom zvlášť alebo všetkými súčasne, nastavovať farbu hlasu zvonu; automatické časové nastavovanie zvonenia pre každý deň v týždni (9 zvonení za deň)
  • obsahujú zvonenie pri povzdvihovaní, rapkáč – pre Veľkonočné sviatky
  • obsahujú zvuk vežových hodín (odbíjanie celých hodín, štvrťhodinové odbíjanie).

 

ELEKTRONICKÁ ZVONKOHRA

 

Svojimi melódiami spríjemňuje život v obciach a mestách, oživuje atmosféru slávnostných aj všedných dní. Melódie zaznievajúce zo zvonkohry spríjemňujú prechádzky obcou či mestom turistom ako aj jeho obyvateľom.

Zvonkohru Musicbox tvorí elektroakustické zariadenie, z ktorého zaznievajú ľudové, slávnostné, náboženské, svetové alebo sviatočné melódie. Je časovo programovateľná, pričom na výber máte viac ako 140 skladieb. Umožňuje tiež odbíjanie času po celých hodinách a štvrťhodinách.

 

PRENOSNÉ OZVUČENIE

 

Plánujete náboženské stretnutie či akciu v interiéri či exteriéri, kde sa predpokladá väčší počet ľudí? Ideálnym riešením ozvučenia takýchto akcií v interiéri aj exteriéri sú moderné prenosné systémy ozvučenia s USB/MP3 prehrávačom a bezdrôtovým mikrofónom, či už unikátny malý ľahký 20W systém ZP-20 alebo vysoko kvalitný systém ZP-4A. Zdrojom ich energie je spoľahlivá batéria, sú teda použiteľné takmer všade.

 

DIGITÁLNE ČÍSELNÍKY

 

Číselníky pre kostoly sú určené na zobrazovanie čísel žalmov a piesní počas bohoslužieb. Digitálny svetelný číselník BT 1503 s 3 číslicami a Digitálny svetelný číselník BT 1504 so 4 číslicami majú dosah do 30 m od ovládača. Farba rámika je voliteľná (biela/čierna/strieborná/zlatá). Farba číslic: červená.

 

FUNERAL SYSTÉM

 

Je určený pre domy smútku. Systém umožňuje jednoducho a rýchlo vytvoriť smútočnú prezentáciu (fotografie) podľa požiadaviek pozostalých. Počas smútočného obradu sa postupne zobrazujú fotografie zosnulého z vytvorenej prezentácie na veľkoplošnej obrazovke.