0Košík je prázdny

Ozvučenie kostolov - systém RDUCH

OZVUČENIE KOSTOLOV A DOMOV SMÚTKU

 

Každý kostol či dom smútku je svojim spôsobom špecifický, každý priestor si vyžaduje iný typ reproduktora, a aby sa dosiahol optimálny výsledok, musí byť správne aj jeho umiestnenie a hlasitosť.

Pre ozvučenie hlavného priestoru kostola alebo domu smútku je napríklad potrebné použiť dvojpásmové stĺpové reproduktory, ktoré poskytujú kryštálovo čistý zvuk a vynikajúcu zrozumiteľnosť hovoreného slova. Reprostĺpy CS-26, reprostĺpy CS-24, či reprostĺpy ETS 230TW sú určené špeciálne pre ozvučovanie kostolov a domov smútku.

V dnešnej dobe je v kostoloch a domoch smútku bežným štandardom súprava mikrofónov, ktoré pokrývajú všetky sakrálne priestory. Obyčajne sa používajú vysoko citlivé kondenzátorové mikrofóny. Špeciálny mikrofón GM 4 pre kostoly na 63 cm husom krku či špeciálna mikrofónová súprava pre kantorov HSE 150 Kantor sú určené pre hovorené slovo, sólový i zborový spev pre kňaza, lektorov, organistov aj spevokol.

Ďalším riešením je použitie bezdrôtového mikrofónu do ruky TXS-611set alebo klopového bezdrôtového mikrofónu TXS-631set.

 

Podľa potreby sa navrhujú aj vhodné stojany na mikrofóny, napríklad masívny kovový stojan pre XLR mikrofóny ES 2.

 

Pre kostoly a domy smútku sú určené moderné ústredne s MP3 prehrávačom, FM tunerom s diaľkovým ovládačom ako sú moderná 120W ústredňa ST2120BC či 180W rozhlasová ústredňa ST2180BC.

 

Vhodnou alternatívou sú kvalitné zosilňovače s mixom. 60W monozosilňovač BW160B s mixom, či 120W zosilňovač s mixom BW1120B, vysokokvalitný zosilňovač PA1204 sú vhodné pre kostoly a domy smútku hlavne pre možnosť úpravy citlivosti aj hlasitosti a tým veľmi presnému nastaveniu každého mikrofónu. Veľkou výhodou zosilňovača je aj fantómové napájanie.

 

Ďalším riešením pre domy smútku je rečnícky pult AMC73 so zabudovaným ozvučovacím systémom , má v sebe zabudovaný zosilňovač, 4 reproduktory, 1 mikrofón s husím krkom a lampičku na husom krku. Okrem toho obsahuje 2 bezdrôtové mikrofóny s dosahom 30 m. Tento ozvučovací systém je vhodný pre domy smútku, konferenčné miestnosti, obradné miestnosti.

 

ELEKTRONICKÉ ZVONY

 

Úlohou zvonov bolo a je zvolávať ľudí do kostola na svätú omšu alebo upozorňovať na veľké miestne udalosti (požiar, smrť človeka, iné nebezpečenstvo).

Moderné elektronické zvony Konštantín 5 vďaka digitálnej technike a špeciálnym reproduktorom takmer dokonale napodobňujú zvuk

klasických zvonov a :

  • umožňujú zvoniť každým zvonom zvlášť alebo všetkými súčasne, nastavovať farbu hlasu zvonu; automatické časové nastavovanie zvonenia pre každý deň v týždni (9 zvonení za deň)
  • obsahujú zvonenie pri povzdvihovaní, rapkáč – pre Veľkonočné sviatky
  • obsahujú zvuk vežových hodín (odbíjanie celých hodín, štvrťhodinové odbíjanie).

 

ELEKTRONICKÁ ZVONKOHRA

 

Svojimi melódiami spríjemňuje život v obciach a mestách, oživuje atmosféru slávnostných aj všedných dní. Melódie zaznievajúce zo zvonkohry spríjemňujú prechádzky obcou či mestom turistom ako aj jeho obyvateľom.

Zvonkohru Musicbox tvorí elektroakustické zariadenie, z ktorého zaznievajú ľudové, slávnostné, náboženské, svetové alebo sviatočné melódie. Je časovo programovateľná, pričom na výber máte viac ako 140 skladieb. Umožňuje tiež odbíjanie času po celých hodinách a štvrťhodinách.

 

PRENOSNÉ OZVUČENIE

 

Plánujete náboženské stretnutie či akciu v interiéri či exteriéri, kde sa predpokladá väčší počet ľudí? Ideálnym riešením ozvučenia takýchto akcií v interiéri aj exteriéri sú moderné prenosné systémy ozvučenia s USB/MP3 prehrávačom a bezdrôtovým mikrofónom, či už unikátny malý ľahký 30W systém MK-50 alebo 20W TXA 480 USB. Zdrojom ich energie je spoľahlivá batéria, sú teda použiteľné takmer všade. Ďalšou možnosťou prenosného ozvučenia je HiFi mini veža SONY.

 

DIGITÁLNE ČÍSELNÍKY

 

Číselníky pre kostoly sú určené na zobrazovanie čísel žalmov a piesní počas bohoslužieb. Digitálny svetelný číselník BT 1503 s 3 číslicami a Digitálny svetelný číselník BT 1504 so 4 číslicami majú dosah do 30 m od ovládača. Farba rámika je voliteľná (biela/čierna/strieborná/zlatá). Farba číslic: červená.

 

FUNERAL SYSTÉM

 

Je určený pre domy smútku. Systém umožňuje jednoducho a rýchlo vytvoriť smútočnú prezentáciu (fotografie) podľa požiadaviek pozostalých. Počas smútočného obradu sa postupne zobrazujú fotografie zosnulého z vytvorenej prezentácie na veľkoplošnej obrazovke.