0Košík je prázdny

Verejné osvetlenie

VEREJNÉ OSVETLENIE

 

 

VEREJNÉ OSVETLENIE

 

 

V súčasnej dobe má väčšina obcí svoje verejné osvetlenie, v mestách väčšinou súvislé. Osvetľovací systém zahŕňa svietidlá, svetelné zdroje, podporné a nosné prvky, elektrické rozvody, rozvádzače a ovládací systém.

V obciach sa v súčasnosti najčastejšie používajú VÝBOJKY, predovšetkým vysokotlakové sodíkové výbojky. Vysokotlakové aj nízkotlakové sodíkové výbojky sú z energetického hľadiska najvhodnejšie. Ich svetlo má typickú žltú farbu.


Univerzálne výbojkové svietidlá malaga sgs101 a malaga sgs102 ponúkajú moderný štýl a kvalitné svetlo pre bezpečné a komfortné riadenie auta, ako aj pre plošné osvetlenie s nízkymi investičnými a prevádzkovými nákladmi. Robustná konštrukcia sodíkových vysokotlakových výbojok Son T 70W a Son T 150W je odolná voči vibráciám a nárazom a zaručuje im dlhšiu životnosť.


ŽIARIVKY

 

(nízkotlakové ortuťové výbojky) sú veľmi častým typom verejného osvetlenia. Je to najlacnejší variant a vzhľadom na svoj nižší výkon vhodný na osvetlenie bočných ulíc miest a obcí.

 

Univerzálne svietidlá modus lv136 a modus lv236 sú určené pre osvetlenie komunikácií, peších zón, parkov, skladov a pod. Kompaktná 36W žiarivka PL-L 36W je určená pre svietidlá MODUS LV.


LED SVETELNÉ ZDROJE

 

Ponúkajú v porovnaní s klasickou žiarovkou a kompaktnou žiarivkou vyššiu životnosť a efektívnosť. Účinnosť LED svetelných zdrojov sa pohybuje v rozmedzí 85 až 130 lm/W. Ich životnosť je až 60krát dlhšia ako životnosť klasickej žiarovky. Ďalšou výhodou je, že ich životnosť nie je závislá od počtu zapnutí a vypnutí, tak ako je to pri žiarovkách, žiarivkách alebo výbojkách.

 

Svietidlá radu LED sú určené na dokonalé osvetlenie prechodov pre chodcov. LED Svietidlá Visio D120 LED

Visio D90 LED, Visio D60 LED, Visio D30 LED sa vyznačujú vysokou účinnosťou a sú špeciálne navrhnuté pre cestné komunikácie a turistické a cyklistické chodníky. Pre osvetľovanie nakladacích rámp, parkovísk a voľných priestranstiev sú určené plošné svietidlá LED Street wide 60, LED Street wide 70 a LED Street wide 80

 

Výkonné svietidlá Visio D30, Visio D60, Visio D90, Visio D120 poskytujú vysoko stabilné osvetlenie, dlhú životnosť a optimálny výkon.

 


LVD INDUKČNÉ SVETELNÉ ZDROJE

 

Pracujú na princípe magnetickej indukcie. Indukčné svetelné zdroje sa vyznačujú vysokou fotooptickou účinnosťou, ktorá dosahuje 70 až 90 lm/W. Ich životnosť je až 100 000 hodín čo je až 120krát viac ako životnosť klasickej žiarovky. Ich rozsah použitia je veľmi široký. Najčastejšie sa používajú spoločne s LED ako náhrada za ortuťové, sodíkové alebo halogenidové svietidlá, ktorých výmenou je možné dosiahnuť až 55% úsporu elektrickej energie

 

Vysoká svetelná účinnosť indukčných žiariviek rôznych príkonov Eko-Tube 60-12W, Eko-Tube 120-24W, Eko-Tube 150-32W, Eko-Tube 150-35W pri nízkej spotrebe energie a dlhej životnosti zaručuje vysokú spokojnosť spotrebiteľa


Indukčné svietidlo LVD-01 je určené na osvetlenie ulíc, ciest, parkov a námestí.