0Košík je prázdny

Ozvučenie štadiónov

OZVUČENIE ŠTADIÓNOV

 

Hlavným dôvodom ozvučovania štadiónov bolo v minulosti prehrávanie hudby, zvučiek či reprodukcia hovoreného slova. V súčasnej dobe pribudla ďalšia požiadavka na inštaláciu ozvučenia na štadiónoch a tou je riadenie evakuácie v prípade požiaru resp. čoraz častejších roztržiek medzi fanúšikmi športových klubov.

 

Pri ozvučení štadiónov a športovísk môžu byť použité rôzne typy reproduktorov. Jedným z najkvalitnejších reproduktorov pre ozvučenie štadiónov je dvojpásmová reproduktorová sústava BT 400. Špeciálny tlakový reproduktor pre ozvučenie štadiónov IT-400TW sa používa hlavne na ozvučenie priestorov pri štadióne.

 

Pre štadióny sú svojim výkonom určené moderné ústredne s MP3 prehrávačom, FM tunerom s diaľkovým ovládačom ako sú moderná 120W ústredňa ST2120BC či 180W rozhlasová ústredňa ST2180BC.

 

Zosilňovače sa najčastejšie kombinujú s mixážnymi pultmi, napríklad kvalitný 350W monozosilňovač ST2350B s MP3 prehrávačom, FM tunerom s diaľkovým ovládačom v kombinácii s Ultra Low Noice mixážnym pultom MS 1202DS.

 

Najpoužívanejšie mikrofóny pre štadióny sú šnúrový mikrofón ECM 200 na stôl a stolový šnúrový mikrofón EM 825. Oba sa vyznačujú kvalitným prenosom zvuku. Multifrekvenčná bezdrôtová súprava TXS-611set sa vyznačuje vysokou kvalitou a spoľahlivosťou.