0Košík je prázdny

Ozvučenie kultúrnych sál

OZVUČENIE KULTÚRNYCH SÁL

 

OZVUČENIE KULTÚRNYCH SÁL

 

Každý kultúrny dom či sála je svojím spôsobom špecifický priestor, ktorý vyžaduje špecifické, premyslené ozvučenie. Pre ozvučenie kultúrnych domov a sál je potrebné navrhnúť reproduktory, ktorých typ a prevedenie závisí od priestoru, kde budú použité. Je potrebné zvoliť vhodný typ a počet reproduktorov a ich správne rozmiestnenie v priestor


Pre ozvučenie hlavného priestoru kultúrnej sály sa používajú dvojpásmové stĺpové reproduktory ako napr. Reprostĺp CS-26, reprostĺp CS-24, ktoré poskytujú kryštálovo čistý zvuk a vynikajúcu zrozumiteľnosť hovoreného slova.


Pre ozvučenie kultúrnych sál môžu byť použité rôzne mikrofóny (bezdrôtové, šnúrové, na spev), či už

špičkový štúdiový mikrofón AKG C1000S alebo multifrekvenčná bezdrôtová mikrofónová súprava TXS-611set.


Dôležité je rozvrhnutie mikrofónov v rámci sály. Podľa potreby sa navrhujú aj vhodné stojany na mikrofóny.


Pre kultúrne domy sú svojim výkonom určené moderné rozhlasové ústredne s MP3 prehrávačom, FM tunerom s diaľkovým ovládačom ako sú moderná 120W ústredňa ST2120BC či 180W rozhlasová ústredňa ST2180BC. Keďže pri kultúrnych domoch je dôležité kvalitné nastavenie mikrofónov, zosilňovače sa často kombinujú s mixážnym pultom, hlavne kvôli osobitnému nastaveniu citlivosti a hlasitosti. Kvalitný 350W monozosilňovač ST2350B s MP3 prehrávačom, FM tunerom s diaľkovým ovládačom v kombinácii s najčastejšie používaným univerzálnym mixážnym pultom MS 1202DS.


PRENOSNÉ OZVUČENIE

 

Plánujete prednášku, stretnutie, kultúrnu či športovú akciu, kde sa predpokladá väčší počet ľudíIdeálnym riešením ozvučenia takýchto akcií v interiéri aj exteriéri sú moderné prenosné systémy ozvučenia s USB/MP3 prehrávačom a bezdrôtovým mikrofónom, či už unikátny malý ľahký 20W systém ZP-20 alebo vysoko kvalitný ozvučovací systém ZP-4A. Zdrojom ich energie je spoľahlivá batéria, sú teda použiteľné takmer všade. V ponuke sú tiež prenosné tašky k systému ZP.